ارسال رایگان به سفارشات بیش از 390 هزار تومان نحوه ایجاد این پیوندها

B2B ​​

( بیزینس تو بیزینس )

جواب سوالات خود را اینجا پیدا کنید

مدل کسب و کار بیزنس به بیزنس چیست؟

در مدل (B2B) ارتباط بین دو یا چند سازمان، مؤسسه اقتصادی، تولیدکنندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان انواع مختلف کالای مصرفی، ارائه کنندگان انواع گوناگون خدمات و … مورد نظر است، در مدل B2B فرآیند ارتباطی بسیار باز و قابل انعطاف طراحی شده طوری که تولیدکنندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان کالاهای مختلف و فروشندگان و توزیع‌کنندگان بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

این به معنی کاهش واسطه‌ها نیز هست. موضوعی که به نوبه خود باعث کاهش قیمت‌ها می‌شود.

عوامل ذکر شده باعث گردیده است که این مدل به عنوان اصلی‌ترین مدل تجارت الکترونیکی در دنیای مدرن امروز به حساب آید.

در دنیای سنتی تجارت بیشتر شرکت‌ها فروش محصولات و تأمین مواد اولیه و خدمات مورد نیاز خود را از طریق شرکت‌ها یا بنگاه‌های تجاری که ممکن است یک شرکت بازرگانی، تولیدی، صنعتی، توزیعی باشد انجام می‌دهند، ولی در دنیای تجارت الکترونیک امکان استفاده از تکنولوژی در کنار روش سنتی به شرکت ها این اجازه را می دهد که بتوانند بازارهای جدیدتر و فروش بیشتری را داشته باشند.

 به بیان دیگر هر شرکتی نیاز به یک سری مواد اولیه و خدمات دارد و محصولات یا خدماتی را تولید می‌کند که ممکن است مواد اولیه و یا خدمات مورد نیاز شرکت دیگری باشد و این باعث به وجود آمدن یک زنجیره خرید و فروش بین شرکت‌ها می‌شود. 

مدیریت چنین زنجیره‌ای به دلیل تعداد زیاد شرکت‌ها باید توسط یک بانک اطلاعاتی وسیع انجام پذیرد که بهترین راه‌حل برای آن اینترنت و سایت های تخصصی مانند اکوکارا می‌باشد، که یافتن و ارتباط این شرکت ها را با ایجاد یک بستر اطلاعاتی انلاین به راحتی فراهم می کند.

سایت اکوکارا بستری است که علاوه بر آنکه بانک اطلاعات شرکت‌های مختلف و محصولات آن‌ها به صورت مجتمع در آن موجود می‌باشد، شامل تعریف قوانین و روش‌های مشترکی برای ارائه محصولات و ارسال سفارش می‌باشد. بدین معنی که شما می‌توانید به راحتی خریداران محصولات و یا فروشندگان مواد اولیه خود را در کنار هم ببینید و به صورت آنلاین برای آن‌ها درخواست بفرستید.

بر خلاف دیگر سایت های فعال در بازار ایران که معمولا رویکرد فروششان  به مصرف کننده نهایی است اکوکارا اولین سایت کاملا تخصصی برای ارائه خدمات نوین تجارت الکترونیک و پلی بین تامین کنندگان و مصرف کنندگان هدف انها و بلعکس  می باشد فرق این سایت با دیگر سایت ها ارتباط دو گروه تجاری و یا دو کسب و کار به یکدیگر هست.

با بازاریابان B2B آشنا شوید ، که در نبرد برندها پیروز شده اند:

 در حالی که فروش ممکن است برای چندین دهه در بازار B2B حاکم باشد، تاجران از نفوذ و تجربه خود برای نشان دادن ارزش سرمایه گذاری و برنامه ریزی بلندمدت برند خود در تجارت B2B استفاده می کنند.

 

گزارش بازار بازارهای جهانی B2B در سال 2021: بازارهای B2B در طول همه گیری کرونا شتاب گرفته اند.

دوبلین، 15 ژوئیه 2021 (GLOBE NEWSWIRE) – گزارش “بازار جهانی B2B”

بازار جهانی  B2B در سال  2021 نسبت به دیگر تجارت های آنلاین روند رو به رشدی را در بر گرفته است . این نشریه نشان می دهد که در طول همه گیری COVID -19، تقاضا برای خدمات بازارهای B2B به طور قابل توجهی افزایش یافته است و به بیزنسی جدید برای تاجران در تمامی نقاط جهان تبدیل شده است.

خریداران جهانی تجارت  B2B را پتانسیلی جدید در بازارهای تجاری و کسب و کار برای شرکت های خود می بینند.

علیرغم این واقعیت که بازارهای B2B در حال حاضر سهم زیادی در کل ارزش فروش تجارت آنلاین ندارند، با این حال در سال 2020 و در سال 2021 توجه خریداران جهانی را به خود جلب کردند. بر اساس یک نظرسنجی اخیر در سراسر جهان، از هر سه خریدار ، یک نفر حداقل نیمی از محصولات خود را در بازارهای تجاری و کسب و کار B2B خریداری می کند.

علاوه بر این، در طول کووید-19، هم فراوانی و هم میانگین مبلغ هزینه شده به میزان قابل توجهی افزایش یافت، که نشان‌دهنده ی دیگری از اهمیت روزافزون کانال خرید و فروش در بازار است. به عنوان مثال، در سطح کشور آلمان، تقریباً یک شرکت از هر چهار شرکت از بازارهای B2B به عنوان کانال فروش استفاده می‌کردند، و این رقم تقریباً در همه اندازه‌های تجاری یکسان است.

تازه واردها ، بازارهای B2B تأسیس شده را در بحبوحه COVID-19 به چالش می کشند.

جای تعجب نیست که در سال 2021، غول های جهانی آمازون و گروه علی بابا که شاما تجارت های B2B می شوند ،همچنان در صدر رده بندی حجم فروش در آمریکای شمالی و آسیا-اقیانوسیه قرار دارند.

با این حال، آنها تنها رقبا نیستند. در بحبوحه COVID-19، بسیاری از بازارهای نوپا B2B مقدار قابل توجهی از سرمایه گذاری را جذب کردند. به عنوان مثال، در خاورمیانه و شمال آفریقا این چنین بود، جایی که در سال 2021، حداقل سه رقیب جدید میلیون‌ها سرمایه جذب کردند.

در قسمت دیگر جهان، در اروپا، بازارهای خرده فروشی B2B فرانسه به ویژه در جمع آوری سرمایه در بحبوحه COVID-19 موفق بودند.

اکوکارا
Logo
بازیابی رمز عبور
سبد خرید